Yüklüyor...

NEBEVİ HAYAT DERGİSİ 69.SAYI


Liste fiyatı: 15.00 TL  

Fiyat: 7.50 TL

Kazancınız: 7.50 TL (50%)
-50%
Stokta

Hamd, rahman ve rahim olan Allah azze celle’ye. Salat ve selam Allah Rasûlüne, ehline, ashabına ve tüm müminlerin üzerine olsun.

Müslümanların gerilemesiyle batı dünyasında; Öğretmenler örnek olmayı kaybetti. Yöneticiler adaletli olmayı. Anneler; kocalarına karşı sadakati, çocuklarına karşı şefkatli olmayı kaybettiler. Babalar otoriteyi, korumacılığı ve saygı duyulmayı kaybettiler. Kız çocukları hayâlı ve iffetli olmayı, böylelikle hainlerin gözleri ve azalarından azat olunmayı ve bunun neticesinde de mutlu ve huzurlu bir yuva kurma hayalini kaybettiler. Erkek çocukları onuru, haysiyeti, ciddiyeti, saygıyı ve sorumluluğu kaybetti. Dedeler ve nineler geçmiş tecrübelerini torunlarına aktarma umutlarını kaybettiler…

Müslümanların gerilemesi ile insanlık zulmün karanlıklarına, ekonominin dar boğazına, cahiliyenin kokuşmuşluğuna mahkûm kaldılar. Bu durumdan sadece insan değil, tüm eşya; hayvanlardan tutun da bitkilere kadar her bir şey olumsuz anlamda nasibini aldı. 

Nebevi Hayat Dergisi olarak bu sayımızda “Müslümanların Gerilemesi İle Dünya Neler Kaybetti” başlığı altında bu duruma dikkat çekmek istedik. 

Nebevi Hayat Dergi ailesi olarak yaklaşan Kurban Bayramının Müslümanlar için hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederiz.

Selam ve dua ile