Yüklüyor...
NEBEVİ HAYAT DERGİSİ 66. SAYI

NEBEVİ HAYAT DERGİSİ 66. SAYI


Liste fiyatı: 15.00 TL  

Fiyat: 7.50 TL

Kazancınız: 7.50 TL (50%)
-50%
Stokta yok

Hamd, herşeyi en ince hallerine kadar bilen Allahu Teâlâ’ya, salat ve selam ilmin pınarından yudumlayan Allah Rasûlüne, onun ehline ve ashabına olsun. Hassaten Rahmanın lütfu ve keremi ilmin kalplerine ve zihinlerine nakış nakış işlenmiş âlimlerin üzerine olsun.

Şu dünya cehalete ve zorbalığa ev sahipliği yaptığı gibi, ilmi ve âlimleri sırtında taşıma şerefine de nail oldu. Bir dönem şeytan ve dostlarının şer rüzgârları insanların kalplerine çarparken, bir dönem geldi hakkın ve taraftarlarının saçtığı hayr, bir meltem gibi insanların kalpleri okşadı. Bazen isyan ve nankörlüğün öncüleri zafer naraları attı, bazen de iyiliğin öncülerinin fikirleri ve amelleri zafer sancağını dalgalandırdı. Kimileri kötülüğü yeryüzüne ekti; kimileri güzelliği… Ama ne olursa olsun tek galip gelenler her zaman hakkın gölgesinde yer alanlar olmuştur.

Mart 2018’de hayra anahtar, şerre kilit olmak için annesinin rahmine yerleştirilip insanlığın içine salınan davetçi, âlim, mücahid bir zatı; Hasan Karakaya Hoca Efendi’yi Rahmeti Rahmana uğurladık. Bir hazine ilmi, tecrübesi, amelleri ve hedefleri ile birlikte toprağa karıştı. Tekrar dirileceği güne kadar hatıraları bir hoş hikâye olarak kaldı. Rabbimiz onu affetsin ve razı olsun.

Nebevi Hayat Dergisi olarak, değerli ilim ve amel adamı Hocamızın hayata adadığı hayatını ortaya çıkarmak ve sevdikleri ile buluşturmak adına onun şahsına özel bir sayı hazırladık elhamdülillah. Doğumundan, ilim yolcuklarına, evlenip çocuk sahibi olmasından ölüm anına kadar birçok şeyi ailesi, akrabaları, arkadaşları tarafından dinleyip yazı halinde derledik. Bu sayıyı hazırlamanın ne kadar zor olduğunu bilmemize rağmen bazı kardeşlerimizin azami öz verisi ile gecikmeli de olsa bu sayıyı çıkarmanın mutluluğu içerisindeyiz. Özellikle bu sayının hazırlanması konusunda ciddi emekleri bulunan herkese teşekkür ederken, Nedim Bal abimizi özellikle zikretmemek vefasızlık olacaktır.  

Nebevi Hayat Dergisi olarak, Rabbimizden hocamıza lütuf ve keremini bolca açmasının niyaz ederken, geri de bıraktıkları ailesi ve dostlarına da tekrardan sabrı cemil niyaz ederiz.