Yüklüyor...

NEBEVİ HAYAT DERGİSİ 65. SAYI


Liste fiyatı: 15.00 TL  

Fiyat: 7.50 TL

Kazancınız: 7.50 TL (50%)
-50%
Stokta

Hamd “O seni yetim bulup da barındırmadı mı? buyurarak yetimlere tekeffül etmeyi üzerine alan Allah’a, Salât ve Selâm, yetimlerin efendisi Muhammed aleyhisselam’a, ailesine ve ashabının üzerine olsun. Allahu Teâlâ’nın rahmeti ve bereketi de yetimler hakkındaki naslara teslim olan ve üzerine düşen sorumlulukları yerine getiren mümin ve müminatın üzerine olsun. 

Nebevi Hayat Dergisi olarak bu ay ki yazı dizimizde İslam ümmeti başta olmak üzere tüm insanlığın ortak problemi ve sorumluluğu olan yetimler konusunu gündeminize taşımaya çalıştık. Her geçen dakikada yetimlerin sayıları arttığı gibi onlara yönelik tehditlerde artmaktadır. Acımasız savaşların, zulümlerin ve haddi aşmışlığın yaşandığı günümüz dünyasında dikkat çekilmesi gereken önemli meselelerden biri de yetimlerdir. Bu sayımızda yetimin kim olduğundan, üzerimizdeki haklarının ne olduğundan, onların psikolojik travmalarından bahsettiğimiz gibi yetimlerin dünya geneline dağılımları ve özellikle hangi şartlarda suiistimale uğradıklarını, yardım çalışması adı altında misyonerlerin onlar üzerindeki kirli emellerini de incelemeyi ihmal etmedik. 

Nebevi Hayat Dergisi olarak yakın bir zamanda Rahmeti Rahman’a kavuşan muhterem Hasan Karakaya Hocamıza, Rahman olan Allah’tan, dünya hayatı içinde işlediği kusurların affedilmesini, amel ettiği ve amel edilmesine vesile olduğu tüm hayırları karşısında bulmasını niyaz ederiz. Ailesine, talebelerine, kadim dostlarına ve sevenlerine sabrı cemil dileriz.  

Nebevi Hayat Dergisi olarak bir sonraki ay da davet ve ilim yolunda örneklik teşkil etmiş Hocamızın hayatı ile ilgili geniş bir yazı dizisi hazırlamayı düşünmekteyiz. Rabbim muvaffak kılmayı nasip etsin.