Yüklüyor...

NEBEVİ HAYAT DERGİSİ 61. SAYI


Liste fiyatı: 15.00 TL  

Fiyat: 7.50 TL

Kazancınız: 7.50 TL (50%)
-50%
Stokta

Kuran’ı indiren, insanlar içerisinden peygamber çıkaran Rahman ve Rahim olan Allah’a yarattıkları adedince hamdederiz. Salat ve selam, Müslüman kimliğine bürünmemiz ve İslam şahsiyetine yürümemiz konusunda önümüze numune-i imtisal olarak konulan Muhammed aleyhisselam’a, ailesine ve ashabına olsun.

Şahsiyet; bir ferdin kendine has görüntü, duygu, düşünce ve davranışlarının tamamıdır. Bir diğer deyişle; şahısla alakalı akla gelebilecek unsurların tümüne birden verilen addır. Halk arasında “karakter” ile aynı anlamda kullanılmakla birlikte aralarında bazı farklılıklar vardır. Şahsiyet kavramında insanın bütün varlığı ve mahiyeti akla geldiği halde karakter kelimesinde cüzi, parçacı bir durum söz konusudur. Mesela sertlik bir karakterdir, ama kişinin şahsiyeti hakkında bize tam bir malumat vermez. Bir insana eli açık olduğu için “cömertlik “karakterini uygun bulabiliriz, ama bu vasıf üzerinden onun şahsiyeti hakkında sağlıklı bir yorum yapamayabiliriz. Çünkü sert bir insan her daim kötü olmayacağı gibi cömert bir insan da daima iyi olacak şeklinde bir kaide yoktur.

Nebevi Hayat Dergisi olarak bu yılın son sayısında Müslüman Şahsiyeti oluşturan etkenleri tek tek inceleyip istifadenize hazırladık. 

Nebevi Hayat Dergisi olarak 31 Aralık Pazar günü saat 11.00’de vakfımızda yapılacak ödüllü sınava teşriflerinizi bekleriz. Bayanlar için yer ayrılmıştır.

Nebevi Hayat Dergisi olarak tüm hızımızla yeni yıla, mizampaj, kapak tasarımı ve yazı çeşitleri ile hazırlandığımızı haber verir abone olup abone bulma konusunda çalışmalarımıza sahip çıkmanız konusunda ısrarcıyız.

Selam ve dua ile…