Yüklüyor...
NEBEVİ HAYAT DERGİSİ 59. SAYI

NEBEVİ HAYAT DERGİSİ 59. SAYI


Liste fiyatı: 15.00 TL  

Fiyat: 7.50 TL

Kazancınız: 7.50 TL (50%)
-50%
Stokta

Yarattıkları sayısınca, kendisinin hoşnut olduğunca, arşının ağırlığınca ve bitip tükenmeyen kelimeleri adedince ben Allah’ı ulûhiyyet makamına yakışmayan sıfatlardan tenzih eder ve O’na hamd ederim.

Salat-u selam; Kâinatın efendisi ve muttakilerin imamı olan Hz. Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi ve sellem’e, ehli beytin, ashabın ve kıyamete kadar O’nu takip edenlerin üzerine olsun.

‘’Elif, Lâm, Râ. Bu, Rablerinin izniyle insanları karanlıklardan aydınlığa çıkarman ve her şeye galip, övülmeye layık olan Allah’ın yoluna iletmen için, sana indirdiğimiz bir kitaptır.” (İbrahim, 1)

‘’Kur'an'dan müminler için bir Şifa ve bir rahmet olanı indiriyoruz. Kur’an, zalimlerin ise ancak zararını arttırır.’’ (İsra, 82)

Allah’a sırt çeviren ve liderlerinin gölgesinde sapkın bir yaşamın keskin pençelerinde hayat tüketen insanlara rahmetinin bir göstergesi olarak Rahman vahyini iki kapak arasında toplamıştır. Yollarını şaşırmış olanları uyarmak, istikamet bulmak isteyenleri yönlendirmek, sırat-ı müstakim üzere olanları yüceltmek için vahyedilen tertemiz Rabbani sözler, tüm tazeliği ile hükmünü korumaktadır. Hiçbir elin değiştirmeye gücü yetmediği Kerim olan Kitaba her zamanda amansız düşmanlar mızrakları ile saldırsalarda muafak olamamışlar hamdolsun… Baldan tatlı, sütten daha temiz kelimelerin sahibine hamdolsun… O, pak sözlere yönelen, ayetlerin emir ve yasaklarına kanat çırpan Rahmanın kullarına da selam olsun…

Nebevi Hayat Dergisi olarak, okurlarımızın hayatlarının en önemli membaı olan Kuran’ı daha iyi anlamaları adına “Kuran’ın Gölgesinde Bir Hayat” konulu sayımızı hazırladı. Rabbim istifade etmeyi nasib etsin.

Aynı zamanda son günlerde şiddetlenen Budist zulmünün bertaraf olmasını, müminlerin yüzlerini güldürüp Arakan’a Kuranın Gölgesinde Bir Hayat bağışlamasını, İdlibin sokaklarından, Bağdatın caddelerine varıncaya kadar kin ve nefretini Müslümanlara kusanların güçlerinin kırılmasını Aziz ve Celil olan Allah’tan isteriz… Zalim ve zorbaları, aynı zamanda bu duruma kayıtsız kalıp yetmezmiş gibi zalimlerin kulpuna sarılanları, mazlumlar ile arasına perde koymayan Allah’a şikâyet ederiz.

 

Selam ve dua ile…