Yüklüyor...

GÜZEL AHLÂK


Liste fiyatı: 18.00 TL  

Fiyat: 9.00 TL

Kazancınız: 9.00 TL (50%)
-50%
Stokta

İslâm, fertlerini terbiye etme ve ilahi terbiye metotlarına bağlı kalma ilkelerine büyük önem verir.
Sırf fikri çalışmalarla İslâmi şahsiyetin oluşması beklenemez. Fertleri terbiye etmek şarttır. Ancak o zaman insanın arzu ve eğilimleri doyurulurken temel ölçü İslâm olabilir. Böyle bir eğitimden geçmeyen kişinin ­Allah’ın hudutlarını koruması oldukça güçtür.
İslâm’ın hayata ve topluma hakim kılınması için yapılacak ön çalışmada temel unsur İslâm şahsiyetidir. İslâmi hareketin güçlükleri yenerek hedefine ulaşabilmesi için güç ve imkânların en yararlısı hiç şüphesiz İslâmi şahsiyeti yetiştirmektir. Onun için ruhi terbiye, takva ve ahlâk yönüyle de fikir yönüyle de İslâm’ın öncülerini yetiştirmek Müslümanların hedefi olmalıdır. Cahiliye toplumunun etkilerinden ve İslâmi prensiplerle bu toplumun meseleleri arasında sentezler yapmaktan kurtulmadan, İslâmi şahsiyetin oluşup tamamlanması mümkün değildir.
Bu kitap ile kişinin nefsini tezkiye eden, onu dünyanın çekiciliğinden kurtarıp yücelten, sarp yokuşları aşıp virajları salimen dönmesine yardım eden, azığını sürekli yenileyen temel dinamikler yani ibadetler üzerinde duracağız.